заслужені тренери

 

Безкоровайний Сергій Борисович ( 15.06.1959р) — Заслужений тренер України. Народився в м. Селидове Донецької обл. В 1987р. закінчив Київський державний інститут фіз.культури. З 1979 по 1986р.р. працював тренером з вільної боротьби в м. Київ, м. Селидове. З 1986р. – тренер-викладач з вільної боротьби в КДЮСШ м. Артемівська, з 1995 р. займав посаду директора КДЮСШ і з 2005р. тренер-викладач з сумо і відповідальний тренер Донецької обл. з сумо.

За період роботи підготував неодноразових переможців і призерів Всеукраїнських і міжнародних змагань з в/боротьби. Серед них МС Антонова Тетяна, Вінтоняк Світлана, Семенцова Надія, Захар’їна Тетяна, КМС Терещенко Тетяна, Іванкова Олена, Рибчак Лілія, Покатіс Дар’я та інші.

Працюючи тренером з сумо за період з 2005-2008р.р. підготував переможців і призерів Чемпіонатів України, призерів Чемпіонатів Європи, Світу з сумо (Польща, Німеччина, Японія, Угорщина, Таіланд). Серед них МСМК Семенцова Надія, КМС Покатіс Дар’я. Підготував 1 МСМК, 1 МС, 11 КМС з сумо.

В 2007р. присвоєно звання Заслужений тренер України. Нагороджувався грамотами і подяками Артемівської міськради, Донецької облдержадміністрації, та  Міністерства по ділам сім’ї, молоді та спорту.

Гребенюк Олександр Васильович (18.07.1953 р.) — Заслужений тренер України з боксу. Тренер-викладач ДЮСШ з боксу. Народився у селі Тараканове Олексіївського району Бєлгородської області. У 1979 р. закінчив Сімферопольський державний університет ім. М.В.Фрунзе. З 1974 р. працював на посаді тренера-викладача з боксу у Донецькій облраді ВСТ «Трудові резерви». З 1980 р. працював тренером-викладачем з боксу СК «ГАРТ». З 1997 р. і до теперішнього часу працює старшим тренером-викладачем відділення боксу у ДЮСШ Бахмутського міськспортуправління. За роки тренерсько-викладацької діяльності підготовив: призера першості Світу серед молоді Долженко А., МС – 10, КМС – 30, чемпіонів першості СРСР – 5. Спортсмени Гребенюка О.В. є неодноразові чемпіони та призери міжнародних та всеукраїнських змагань. У 2005 р. був обраний старшим тренером Донецької області серед кадетів. Звання Заслуженого тренера України удостоєний у 2001 р.

 

Лис Віктор Мілентійович (01.08.1957) -Майстер спорту СРСР (1978), Заслужений тренер України (1988), СРСР (1990), Заслужений працівник фізичної культури і спорту України (2001). Народився в селі Ясиново Любашівського району Одеської області. З «відзнакою» закінчив Одеський педагогічний інститут ім. К.Д. Ушинського (1978),  академію державного управління при Президентові України (2004). З 1978 року працює в місті Артемівську на посадах тренера, старшого тренера з легкої атлетики, з 1991 року головою комітету по фізичній культурі і спорту Артемівської міської ради. З 1996 року, призначений за сумісництвом головним тренером національної параолімпійської збірної України з легкої атлетики. Учасник (в якості персонального і головного тренера) трьох Параолімпійських ігор (Сідней, Афіни, Пекін). Підготовив багаторазових чемпіонів, призерів та рекордсменів Європи, світу, параолімпійських ігор — Заслужених майстрів спорту Олександра Мохіра, Василя Ліщинського (перший параолімпійський чемпіон незалежної України, Атланта), Тетяну Якібчук, Володимира Піддубного.  За високі досягнення в професіональній діяльності нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ (1997), ІІ (2008) ступенів, неодноразово Подяками Президента України, Почесними грамотами, медалями Кабінету Міністрів України.  

 

Мартинов Олександр Васильович (27.07.1948р.) -Заслужений тренер України. Тренер-викладач з кульової стрільби. Народився в м. Артемівську (Донецька обл.) У 1966 р. закінчив Артемівську спеціалізовану спортивну школу-інтернат. З 1971 по 1984р.р. працював інструктором з виробничої гімнастики на Артемівському з-ді з обробки кольорових металів (АЗОКМ) і з-ді шампанських вин.

З 1984р. працює старшим тренером відділення кульової стрільби КДЮСШ м. Артемівська.

За свою трудову діяльність підготував двох МСМК (Мартинов Олександр, Ковальова Лариса), 10 МС СРСР і України, більше 40 кандидатів в МС. Його вихованці неодноразово ставали переможцями і призерами Чемпіонатів і Першостей України, міжнародних змагань. Серед них Ковальова Лариса, Мартинов Олександр, Сєроштан Володимир, Правденко Артем, Латиш Дмитро, Гончарові Олена, Дурнєва Олена, Колесник Олексій і багато інших.

За особисті високі спортивні досягнення, виховання спортсменів високого міжнародного рівня в 1991р. Мартинову О.В. було привласнене звання “Заслужений тренер України”. Нагороджувався пам’ятною медаллю, Почесними грамотами і дипломами Артемівської міськради, Держкомспорту України, ЦР СТ “Спартак”, ДОСААФ.

Мартинюк Володимир Михайлович (04.08.1946 р.н.) — Заслужений тренер України. Тренер-викладач ДЮСШ з легкої атлетики. Народився у м. Часів-Яр (Донецька область). У 1968 р. закінчив Харківський державний педагогічний інститут ім.Г.С.Сковороди. З 1984 по 1998 р.р. працював тренером СДЮШОР профспілок м.Донецька. З 1998 р. і до теперішнього часу працює тренером-викладачем з легкої атлетики ДЮСШ ахмутського міськспортуправління. У 1999 р. був признаний кращим тренером Донецької області у роботі з резервом. За роки тренерсько-викладацької діяльності підготовив: чемпіонку Європи, чемпіонку Кубка Європи, учасницю Пекінської та Афінської Олімпіад, неодноразову чемпіонку України на дистанції 400м, МСМК – Єфремову А., призера СРСР у бігу на середніх дистанціях, МС СРСР – Альнікову В., Шепітько В. – МС СРСР з багатоборства. Спортсмени Мартинюка В.М. є неодноразові чемпіони та призери міжнародних та всеукраїнських змагань. Тричі був признаний «Людиною року» м. Артемівська у номінації фізична культура і спорт. Нагороджений почесним знаком Облсовпрофа. Звання Заслуженого тренера України удостоєний у 2005 р., а у 2006 р. удостоєний звання «Відмінник освіти України».

 

Морозова Тетяна Володимирівна — Заслужений тренер України з плавання.

Мударісов Дмитро Закійович  (16.01.1978) — Заслужений тренер України з шашок. Народився   у місті Артемівську (сьогодні Бахмуті) Донецької області. У 2004 році закінчив Українську інженерно-педагогічну академію. У 2011 році закінчив Донецький національний університет з напряму » Фізичне виховання та спорт » . Працює старшим тренером збірної команди України з шашок спортсменів з вадами зору та ураженнями ОРА з 2012 року й по теперішній час в Українському центрі фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» .

В період з 2000 по 2016 роки підготував наступних спортсменів з вадами зору та ураженнями опорно-рухового апарату.

 Нашого міста Бахмута : Майстер спорту Ведерко Людмила Іванівна (ураження ОРА) – чемпіонка світу з шашок-64 у м. Кранево (Болгарії) у 2016 році; Майстер спорту Кривошей Віталій Федорович (вади зору)  — бронзовий призер чемпіонату світу з шашок-64 у м. Млава (у Польщі) у 2011 році; Майстер спорту Смирнов Олексій Іванович (вади зору) – бронзовий призер чемпіонату Європи з шашок– 100  у м. Гродно (Білорусії) у 2013 році.

Донецької області: Майстер спорту Манін Сергій Борисович (вади зору)- чемпіон світу з шашок-64 у Польщі у 2009 році; Майстер спорту Гуслєва Людмила Миколаївна (вади зору) –багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи з шашок; Майстер спорту Мручковська Зінаїда Костянтинівна (вади зору) –срібний призер чемпіонату світу з шашок-64 у Болгарії у 2016 році.

України : Майстер спорту з Вінниці Григорук Ірина Леонідівна (вади зору) – багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи з шашок та багато інших спортсменів.

Петришин Віктор Дмитрович — Заслужений тренер України з настільного тенісу.
 Скирда Ігор Володимирович (06.09.1968 р.н.) —  Заслужений тренер України з легкої атлетики, тренер-викладач відділення легкої атлетики КДЮСШ №1 за сумісництвом. Виховав: Аліну Логвиненко — Заслуженого майстра спорту України; Маргариту Твердохліб, Юлію Корунчак — майстрів спорту України міжнародного класу; Юлію Куріло, Вікторію Болбат — майстрів спорту України. У відділенні ДЮСШ працює з 1991 року.